Arkusze PCV

Arkusze PCV, czyli elastyczna folia PCV w arkuszach

Arkusze PCV to elastyczny i bardzo wytrzymały materiał w postaci płatów. Dostępne są w kilku wariantach grubości: od 0.3 mm do 9,5 mm. Dzięki bardzo dużej przezroczystości często stosujemy je jako okna i pasy przezierne w kurtynach. Folia gruba przezroczysta sprawdza się dobrze jako izolator. Zatrzymuje ciepło, ogranicza hałas, tłumi drgania. Wykonujemy z nich płaty bram wahadłowych. Folia pcv w arkuszach sprawdzi się również jako materiał na podkładki lub uszczelki.

Ze względu na dużą wytrzymałość mechaniczną folia gruba przezroczysta znakomicie sprawdza się w roli mat ochronnych na stoły techniczne.

Folia PCV w arkuszach – którą wybrać?

  • Folia typu Standard – arkusze PCV standardowe są przezroczyste i wytrzymałe, dlatego sprawdzają się znakomicie jako osłony na stoły, biurka a także blaty techniczne (robocze). Materiał może mieć grubość od 1 mm do 7 mm. Dostępne są szerokości od 1000 do 2000 mm.
  • Folia typu FineVinyl – arkusz o szerokości 1400 mm i grubości od 0.3 do 1.0mm. Materiał w pełni przezroczysty, odporny na działanie UV. Polecany na okna w altanach, namiotach i plandekach.
  • Folia typu FineVinyl – samogasnąca to nierozprzestrzeniający ognia wariant folii FineVinyl. Klasa palności B1 została określona na podstawie normy DIN 4102-1. Wymiary, przezroczystość i wytrzymałość są takie same jak w standardowej folii FineVinyl.