Lamele spawalnicze

Lamele spawalnicze to niezbędne wyposażenie każdego stanowiska spawalniczego. Wykonane z elastycznej folii PCV lamele spawalnicze chronią przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym (UV), podczerwonym (IR) oraz światłem niebieskim. Materiał nie rozprzestrzenia ognia, jest samogasnący. Zatrzymuje iskry, pył szlifierski, odpryski metali. Skuteczność ich działania potwierdza zgodność z normą EN ISO 25980.

Uwaga: lamele spawalnicze są przeznaczone na osłony w procesach spawania i cięcia łukiem elektrycznym. Lameli spawalniczych nie stosuje się przy spawaniu i cięciu laserem.

Jakie lamele spawalnicze znajdziesz w ofercie Bramag?

Lamele spawalnicze różnią się rozmiarami i przezroczystością. Żeby było łatwiej określić stopień przezroczystości, każdy rodzaj oznaczony jest innym kolorem. Kolejno są to: czerwony, brązowy, zielony, zielony matowy. Niezależnie od koloru, wszystkie lamele tak samo skutecznie zatrzymują szkodliwe promieniowanie.

Lamele spawalnicze występują w rozmiarach:

  • 300 mm x 2 mm – osłony i parawany spawalncze, które muszą zatrzymywać zarówno promieniowanie jak i odpryski metali
  • 570 mm x 1 mm – dedykowane na ekrany spawalnicze, które mają za zadanie chronić przed promieniowaniem. Nie stanowią przy tym tak skutercznej bariery przed iskrami jak materiał o grubości 2 mm.
  • 1400 mm x 0.4 mm – lekkie osłony, kotary spawalnicze, których podstawowym zadaniem jest ochrona przed promieniowaniem. Dzięki niewielkiej masie własnej osłony wykonane z tego materiału są łatwe w przenoszeniu.