Mocowania do kurtyn

Mocowania do kurtyn

Mocowania do kurtyn stosuje się do zawieszania pasów PCV, czyli do tworzenia kurtyn paskowych. Wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego, mają wymiary pasujące do pasów PCV o szerokości od 100 mm do 400 mm. Zapewniają bezpieczne zamocowanie oraz pozwalają szybko zakładać i zdejmować pasy PCV.

Jaki rodzaj mocowania do kurtyn wybrać?

  • Zawiesia grzebieniowe ze stali – system składa się z wieszaka grzebieniowego oraz z płytek mocujących. Do zamocowania płytek na pasach potrzebne są nity zrywalne. Zawiesia wykonane są ze stali nierdzewnej. Polecamy do kurtyn stosowanych w przemyśle oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest stosowanie stali nierdzewnej.
  • Zawiesia grzebieniowe z tworzywa – to odpowiednik zawiesi grzebieniowych ze stali, wykonany z tworzywa sztucznego. Zawiesia przeznaczone są do wieszania kurtyn PCV o mniejszych rozmiarach, najczęściej kurtyn paskowych na drzwi. Płytki zatrzaskuje się na pasach bez użycia nitów, co dodatkowo ułatwia samodzielne wykonanie montażu.
  • Uchwyty rurowe – pas PCV można zawiesić bezpośrednio na rurze. Pomocne do tego celu będą uchwyty rurowe, które są przystosowane do mocowania na rurach o średnicy ø33 – 34 mm (tzw. rura 1-calowa).